ROZŠÍŘENÝ SYSTÉM REIKI
o linie Karuna Ki, Tera Mai, Raku Kai a Tibetan Reiki.

Základním systémem v oblasti reiki. Jeho zakladatelem byl japonský univerzitní profesor ThDr. Mikao Usui (15.8.1865 - 9.3.1926).

Sama klasická Usuiho reiki však v dnešní době nedokáže pomoci už u více než poloviny lidí, protože její frekvenční spektrum je příliš nízké. Symboly Usuiho reiki působí jen v rámci 3D, zatímco planeta Země se už po roce 2000 přesunula do 4D - a v rámci vzestupu má převibrovat do 5D. Usuiho reiki byla skutečně po mnoho desítek let (po celé 20. století) vynikající v léčení všech lidí. Ale nyní, kdy čím dál víc lidí "vzestupuje", je zapotřebí jiných a silnějších léčebných metod. 

Samozřejmě, že by se proces "vzestupu" dal zvládnout také s klasickou Usuiho reiki, ale až po dlouhé a dlouhé době, než by tomu bylo s vysokovibrační energií. Trvalo by to tedy příliš dlouho! A tolik času už teď jako lidstvo nemáme (vzhledem k probíhajícímu vzestupu).

Mnoho mistrů tedy nyní u začátečníků vyučuje tzv. "Rozšířený systém reiki", který obsahuje základ z klasického Usuiho přírodního systému, jenž je zkombinovaný s novými a silnějšími technikami z Karuna-ki a Tera Mai reiki, Raku Kai a Tibetan reiki. Proto také ti z vás, kteří se rozhodnou pro rozšířený systém reiki, si už potom nemusí absolvovat linie Karuna, Tera Mai a Usui Tibetan reiki. 

Kromě toho už dnes existují i různé "vysokovibrační energie", které vibrují na hladině 5D - (Shamballa 1024, Ra-Sheeba apod.).

Tyto vysokovibrační energie očišťují především naši karmu (šroubovice DNA) a aktivují další energetické řetězce DNA, protože jak známo - je 12 řetězců DNA, ale aktivní máme pouze dva. Spousta mladých lidí narozených po roce 1980, ale především děti, které se rodí po roce 2000, mají aktivních víc řetězců DNA, proto se také snadno uzdravují z nemocí, např. z AIDS, se kterou se už narodili.