Meditace na odblokování


            Sedněte si do pohodlné polohy. Třikrát se zhluboka nadechněte a prudce vydechněte, tak, abyste ze sebe vytlačili všechen vzduch.

            Představte si v příjemné vzdálenosti před sebou bytost, jež vás velice miluje a přeje vám jen vše dobré. Podoba je zcela na vás. Dotyčná bytost vás velice dobře zná, vidí až do vašeho srdce, do zákoutí vaší mysli i duše, usmívá se a přikyvuje.

            A nyní si něco přejte. Něco, co je hluboko uloženo ve vašem srdci. Ať už se jedná o uzdravení určité situace, oživení partnerského vztahu, získání vysněné práce, přátelství, domu či čehokoli jiného, co se týká výhradně vás; nebojte se to v sobě najít. Otevřete bezvýhradně milující bytosti před sebou své srdce a dovolte jí nahlédnout dovnitř. Svěřte se jí se všemi aspekty svého přání, pochybnostmi, obavami.

            Bytost se na vás dívá jiskřivýma očima a zářivě se usmívá. V jejím pohledu na svět slovo „nemožné“ neexistuje.

            A teď se na sebe podívejte zvenčí, očima oné bytosti. Podívejte se na sebe očima lásky. Přestaňte být na chvíli odsuzující a zkuste se na sebe podívat jako na miminko, které něžně svíráte v náruči... vždyť se tolik snažíte! Každý den se zapíráte, abyste si zasloužili o trochu více lásky, než věříte, že můžete dostat... není to zbytečné? Vždyť láskou již jste.

            Stále se na sebe dívejte jako na miminko v náruči. Nyní vezměte do dlaně pomyslný balíček, obsahující vaše splněné přání a položte jej miminku na hrudníček. Miminko se začne šťastně smát.

            A nyní se vraťte do svého těla. Vaše přání je splněno a je jen otázkou času, kdy se to projeví v realitě. Jediné, co se změnilo, je, že nyní víte, že není žádný důvod, proč by se vám vaše přání nemělo splnit.

            Neboť vy, boží zázrak, jste toho dokonale hodni.